cropped-Костенко_на-сайт_фото-2.jpg

Працівнику присвоєно інвалідність: що має знати роботодавець

  Підтвердження інвалідності По-перше, перед тим як аналізувати правовий статус особи з інвалідністю в трудових відносинах, потрібно визначитися з термінами – хто є особою з Читати далі…

cropped-Костенко_на-сайт_фото-2.jpg

Питання: Я разом зі своїми батьками приватизував квартиру і в мене залишися житлові чеки, тепер ми з дружиною живемо окремо від батьків і хочемо приватизувати квартиру в якій зараз живемо. Що таке житлові чеки, як їх використовувати та чи можу я користуючись ними брати участю у приватизації другої квартири (доприватизації)?

  Відповідь: Вирішуючи питання доприватизації необхідно звернути увагу на такі правові норми: Відповідно до п. 5 ст. 5 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” Читати далі…

cropped-Костенко_на-сайт_фото-2.jpg

Питання: Державним реєстратором було зареєстровано право власності на квартиру – предмет іпотеки, за іпотекодержателем у позасудовому порядку згідно із договором про задоволення вимог іпотекодержателя. Але вказаний договір є відсутнім, конкретне застереження у договорі іпотеки також відсутнє, є лише загальне посилання: «за вибором Іпотекодержателя застосовується один із наведених нижче способів звернення стягнення на Предмет іпотеки та задоволення вимог Іпотекодержателя: – іншим способом, що буде передбачений законодавством на момент звернення стягнення на предмет іпотеки.». Чи є рішення державного реєстратора про реєстрацію права власності у такому випадку законним?

  Відповідь: Частиною 3 ст. 33 Закону України «Про іпотеку» передбачено, що підставами для зверення стягнення на предмет іпотеки є: – рішення суду; – виконавчий напис Читати далі…

cropped-Костенко_на-сайт_фото-2.jpg

Питання: Наше підприємство не може зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних, оскільки ДФС України отримує, але не приймає документи, вказуючи як на виявлену помилку «місцезнаходження юридичної особи продавця надання послуг, вказаних у документах не відповідає інформації Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», в податковій повідомили про присвоєння стану «9», при цьому в Єдиному державному реєстрі відомості про наше підприємство підтверджено, запис про відсутність за місцезнаходженням відсутній. Чи законна відмові податкової?

 Відповідь: Для відповіді на дане питання розглянемо чи є дана обставина – «місцезнаходження юридичної особи продавця надання послуг, вказаних у документах не відповідає інформації Єдиного Читати далі…

cropped-Костенко_на-сайт_фото-2.jpg

Питання: Мені належить квартира № 1, батьку – квартира № 2. Вказані квартири ми вирішили обміняти, при цьому, квартира № 1 дорожча. Які податкові наслідки вказаних операцій, чи впливає якось на договір обміну те, що квартири мають різну ціну?

  Відповідь: Відповідно до ст. 172 Податкового кодексу України операція з обміну квартир підлягає оподаткуванню наступним чином. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не Читати далі…

cropped-Костенко_на-сайт_фото-2.jpg

Питання: Яким чином оподатковуються проценти за договором позики між юридичною особою – резидентом України (позичальник) та юридичною та фізичними особами Литви (позикодавці)?

  Відповідь: Згідно з п. 160.2 ст. 160 ПКУ резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента (під нерезидентом тут розуміється юридична особа)) Читати далі…

cropped-Костенко_на-сайт_фото-2.jpg

Питання: За договором довічного утримання (догляду) Відчужувач нічого не пояснюючи відмовився отримувати щомісячні платежі, хоча Набувач завжди передавав їх належним чином, у спосіб передбачений договором. Після цього Набувач намагався іншими способами передати грошові кошти, але Відчужувач також відмовлявся їх отримувати. Відчужувач пред’явив позов з вимогою розірвати договір, вказуючи як підставу неналежне виконання договору Набувачем. Чи підлягає такий позов задоволенню?

  Відповідь: Відповідно до п.1 ч.1 ст. 755 ЦКУ на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, у разі невиконання або Читати далі…

cropped-Костенко_на-сайт_фото-2.jpg

Питання: Я отримала у спадщину за заповітом квартиру, яка належить на праві приватної власності моїй тітці. Право власності спадкодавця на ½ частину квартири підтверджується свідоцтвом про право власності на житло, виданим Відділом приватизації Київської міської адміністрації та зареєстрованим в Київському БТІ (оригінал вказаного документа відсутній, наявна копія), та на ½ частину квартири Свідоцтвом про право на спадщину за законом, виданим державним нотаріусом. У зв’язку з втратою оригіналу свідоцтва про право власності на житло нотаріус, який відкрив спадкову справу, відмовив у вчиненні нотаріальної дії – видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на підставі п.4.15 гл. 10 р. ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 р. № 296/5, та порадив звернутися до суду для вирішення цього питання. З яким позовом та у якому порядку я можу звернутися до суду для вирішення цього питання?

  Відповідь: З аналізу вищезазначеного питання зазначимо, що дії нотаріуса є такими, що не відповідають законодавству. Оскільки, відповідно до Закони України «Про приватизацію державного житлового Читати далі…

cropped-Костенко_на-сайт_фото-2.jpg

З якого моменту спеціально визначений суб’єкт фінансового моніторингу набуває такого статусу?

 У статті 8 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» вказано, що виконання обов’язків суб’єкта  первинного фінансового Читати далі…